PÉČEPODPORAPRÁCE®

Program unikátních zaměstnaneckých benefitů, jimiž může zaměstnavatel podpořit svého zaměstnance v péči o rodinné příslušníky a blízké osoby.

Jaké společnosti mohou využít benefity péče o blízké (PÉČE-PODPORA-PRÁCE®)?

 • společnosti a firmy zabývající se CSR
 • společnosti a firmy dbající na vyvážený poměr času věnovanému práci a času věnovanému rodině
 • společnosti a firmy provozující firemní školku či poskytující příspěvek na školku (pomoc s péčí o děti je velmi podobná pomoci s péčí o blízké)
 • oddělení lidských zdrojů zabývající se HR marketingem a hledající nové benefity
 • společnosti uvědomující si situaci na trhu práce, které k získání nových zaměstnanců a k motivování stávajících chtějí využít unikátní benefity

A také všechny společnosti, které chtějí ušetřit čas a peníze a pro něž by doba, po kterou by jejich zaměstnanci pečovali o své blízké, znamenala ztrátu.

RIZIKA SPOJENÁ S PÉČÍ O BLÍZKÉ (Z POHLEDU ZAMĚSTNANCE):

 • Situaci musí řešit okamžitě, mnohdy i v jiném městě – zaměstnanec vyčerpá dovolenou, nedochází na pracoviště, bere si neplacené volno.
 • Nesoustředí se na práci – potřebuje mít jistotu, že je o blízkého postaráno.
 • Zvyšuje se u něj počet krátkodobých absencí, které mnohdy hlásí jako návštěvu lékaře.
 • Je pod dlouhodobým tlakem – zákon předpokládá, že na vyřešení nenadálé situace, jež vyžaduje péči o blízkého, je potřeba v průměru 90 dní. Ve skutečnosti je to však 180 dní i více.
 • Vytváří se nestabilita v kolektivu. Kolegové za zaměstnance pracují, a přestože se nedodržují termíny, jsou solidární, neboť osobu blízkou, jež může potřebovat péči, má téměř každý zaměstnanec.
 • V krizové situaci zaměstnanec přemýšlí o výpovědi, kterou si z finančního hlediska nemůžete dovolit.

Dá se rizikům spojeným s péčí o blízké předcházet?

ANO!

Pro zaměstnavatele, zaměstnance a pečující jsme vytvořili osvědčené produkty, které je uvedou do problému a v případě nutnosti poskytovat nenadálou péči jim ušetří energii, čas a finance. Již pečujícím pomohou vhodně přenastavit a nakombinovat využívané služby.

Doporučené služby:

 • Rodinný průvodce poradí pečující osobě a její rodině a precizně naplánuje či přeplánuje služby péče tak, aby pečující ušetřil co nejvíce času, energie i peněz. Aktivně na místě realizuje řešení problému. Plánování zajišťuje rodinný průvodce formou individuální spolupráce s rodinou. Časová alokace 6 hodin.

  Určeno firmám, Určeno rodinám
 • To, co by zaměstnanec řešil sám i 90 dní, jej, s naší podporou, bude stát maximálně 3 dny jeho pracovního času.

  Dvouhodinový worskhop pro 8–15 osob, probíhá na pracovišti. Na tomto workshopu zaměstnanci díky řízenému dotazování získají představu o péči a její finanční i časové náročnosti a také zjistí, zda jsou fyzicky a psychicky připraveni péči zvládnout.

  Určeno firmám
 • To, co by zaměstnanec řešil sám i 90 dní, jej, s naší podporou, bude stát maximálně 3 dny jeho pracovního času.

  Dvouhodinový worskhop pro 8–15 osob, který probíhá na pracovišti a díky němuž si zaměstnanci analyzují, jak jsou sami připraveni poskytovat péči. Na workshop navazuje individuální podpora vedená koučem nebo psychologem. Ta je určena všem, kteří chtějí pečovat o své blízké, ale zároveň zvládat i zaměstnání a šetřit čas a peníze.

   

  Určeno firmám
 • Rodinný průvodce

  Cena 1090 Kč/hodina

  To, co by zaměstnanec řešil sám i 90 dní, jej, s naší podporou, bude stát maximálně 3 dny jeho pracovního času.

  Rodinný průvodce poradí pečující osobě a její rodině, jak precizně naplánuje či přeplánuje služby péče tak, aby pečující ušetřil co nejvíce času, energie i peněz. Komplexně poskytne odpovědi na všechny otázky, které pečující tíží a doporučí i případné odborníky z multidisciplinárního týmu. Plánování zajišťuje rodinný průvodce formou individuální spolupráce s rodinou. Minimální doba pro objednání jsou 2 hodiny.

  Určeno rodinám, Určeno seniorům
Více v e-shopu