Rodinný průvodce

Cena 1090 Kč/hodina

Rodinný průvodce poradí pečující osobě a její rodině, jak precizně naplánuje či přeplánuje služby péče tak, aby pečující ušetřil co nejvíce času, energie i peněz. Komplexně poskytne odpovědi na všechny otázky, které pečující tíží a doporučí i případné odborníky z multidisciplinárního týmu. Plánování zajišťuje rodinný průvodce formou individuální spolupráce s rodinou.

Po objednání se s vámi spojí naši pracovníci a dohodnou s vámi veškeré podrobnosti.

Minimální doba pro objednání:
2 hodiny

Působnost služby:
Celá ČR, pro mimopražské klienty + náklady na cestovné

  • 0,00 Kč
Katalogové číslo: cat-spec-20 Kategorie: , , Štítky: ,

Popis

Naplánování nejvýhodnější péče realizuje rodinný průvodce, který osobně navštíví domácnost, kde probíhá péče o blízkého. Na základě rozhovoru s pečující osobou zjistí, jaký problém pečující řeší. Cílem je individuálně navrhnout optimální řešení modelu domácí péče podle možností jednotlivých pečujících. Naplánování nejvýhodnější péče vřele doporučujeme nejen rodinným pečujícím, kteří se teprve pečovat chystají, ale i těm, kteří již o někoho pečují. Díky tomuto produktu lze přenastavit a vhodněji nakombinovat zvolené služby. Budete tak poskytovat kvalitnější péči, uspoříte finance a získáte více času na sebe.

Rodinný průvodce v rámci plánování nejvýhodnější péče posoudí, zda pečující využívá všechny finanční možnosti, které systém nabízí – ověřuje přitom i současnou situaci, zjišťuje například, zda by se nemělo přehodnotit navýšení příspěvku na péči apod. Věnuje se problematickým situacím, třeba v komunikaci mezi pečujícím a blízkým, ale i případnými konflikty, které se v důsledku pečování mohou v rodině či zaměstnání objevit. Vyhledává či doporučuje další odborníky nebo služby, v případě zájmu i pobytová zařízení. Pečující získá od rodinného průvodce komplexní řešení péče o svého blízkého na jednom místě a uspoří několik měsíců hledáním způsobu, jak pomoc zajistit a zvládnout co nejlépe. Na základě zkušeností rodinného průvodce se některé situace řeší ještě s předstihem, než je vůbec pečující osoba dokáže identifikovat.

Naplánování nejvýhodnější péče je něco jako refinancování hypotéky v bankovních produktech. Najdeme optimální řešení pro všechny, neboť potřeby pečujícího i blízké osoby se mohou v čase měnit. Poskytnutí včasné pomoci také pečujícímu umožní zachovat vyrovnaný poměr mezi prací, péčí a soukromým životem. Nastavení péče tedy značně ovlivňuje i rozhodování o případném ukončení pracovního poměru.